top of page

Misje Święte 12-18.03.2023

Drodzy Współparafianie,


wielkimi krokami zbliża się do nas bardzo ważne wydarzenie, którym będą Misje Święte. Pragniemy, aby każdy z nas, członków Wspólnoty Parafialnej, czuł się zaproszony do uczestnictwa w tym doniosłym wydarzeniu!

Trudnym zadaniem jest dobranie odpowiedniej zachęty dla wszystkich, bo każdy z nas będzie przeżywał ten czas indywidualnie, w swoim sercu. Zazwyczaj nie trzeba tłumaczyć oczywistych spraw:

chorego nie trzeba zachęcać by udał się do lekarza,

nie trzeba też nakłaniać głodnego, by podszedł do stołu... każdy z nas bez namysłu uczyni to, co jest niezbędne do pozostania przy życiu!

Dlaczego nie mielibyśmy tak samo wziąć udziału w Misjach Świętych, które są naszą szansą na życie wieczne?

Na pewno znajdziemy wiele wymówek i pozornie ważnych powodów, żeby być w tym czasie zajęci innymi sprawami. Ale czy jest coś ważniejszego niż nasze życie? Znajdźmy w swoim sercu chociaż jeden powód, żeby przybyć, wziąć udział i skorzystać z dobroci Ojca Niebieskiego! Jeśli mamy coś wspólnego z Bogiem, przyjdźmy pogłębić tę relację. Jeśli nasza więź ze Stwórcą jest wciąż jeszcze krucha, będzie to najlepszy czas, aby ją umocnić i pozwolić jej wzrastać.


Obiecajmy sobie, że nie pozwolimy się prosić, nie będziemy czekać do ostatniej chwili, by budować więź z Tym, który oferuje właśnie nam - mi i Tobie - bezgraniczną Miłość, zbawienie i wieczne szczęście!Comments


bottom of page