top of page

Eucharystia Niedzieli Palmowej


10 kwietnia 2022r. przebywający z wizytą kanoniczną w naszej parafii ks. bp dr Andrzej Przybylski przewodniczył uroczystej Eucharystii otwierającej obchody Niedzieli Palmowej.

Poniżej zamieszczamy treść podziękowań dla księdza biskupa oraz galerię zdjęć z Uroczystości.


Czcigodny Księże Biskupie, w imieniu wszystkich parafian oraz członków różnych wspólnot parafialnych serdecznie witamy Cię w naszej działoszyńskiej Jerozolimie. Ogromnie się cieszymy mogąc gościć Księdza Biskupa w naszej nowej świątyni, którą budujemy cegiełka po cegiełce, wspólnymi siłami, modlitwami i ofiarami. Nasza radość jest tym większa, iż udało się zakończyć kolejny etap naszych prac. Mamy piękne, solidne i długo wyczekiwane drzwi, przedstawiające wizerunek Jezusa - Dobrego Pasterza. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Księdzu Biskupowi za poświęcony nam czas oraz za współcelebrowanie naszego kolejnego, małego sukcesu. Drogi Księże Biskupie, wielkim zaszczytem i ogromną radością jest dla nas to, że to właśnie Ty wprowadzasz nas w ten uroczysty czas oczekiwania, modlitwy i kontemplacji męki naszego Zbawiciela. Dziś w Niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, w asyście apostołów. Podobnie i Ty Księże Biskupie przybywasz do nas jak Apostoł, głosić Jezusową Ewangelię, by jak Dobry Pasterz dopatrzyć swoje owieczki. Żywimy głęboką nadzieję, że za Twoją świętą posługą i przez Słowo, które do nas skierujesz, Duch Święty obdarzy nas potrzebnymi darami, ożywi w nas wiarę, tchnie dziecięcą nadzieję i rozpali braterską miłość. Prosimy niech Boże Błogosławieństwo przez Twoje czcigodne ręce spocznie na naszych drogich kapłanach, parafianach oraz sympatykach parafii. Jako preludium celebracji uroczystości Niedzieli Palmowej prosimy Cię, Czcigodny Księże Biskupie, o poświęcenie drzwi do naszej pięknej świątyni oraz wprowadzenie nas w czas Wielkiego Tygodnia.Comentários


bottom of page