top of page

Ogłoszenia 04.06.2023

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:45.

2. Serdeczne Bóg zapłać trzem mamom dzieci rocznicowych za przygotowanie świątyni do niedzieli. W tym tygodniu dyżur liturgiczny w świątyni przejmują mieszkańcy bl. 9. Szczęść Wam Boże!

3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji eucharystycznej w tym roku będzie następująca:

Msza Święta o godz. 09:00. Po Mszy Świętej wyruszamy w procesji z Placu Jana Pawła II, obok banku do ul. Usługowej, dalej ul. Wiśniową, do ul. Mickiewicza,

I ołtarz - na ul. Mickiewicza,

dalej ul. Wierzbową do ul. Kopernika,

II ołtarz - na ul. Kopernika,

dalej ul. Piłsudskiego, ul. Dmowskiego, do ul. Żeromskiego,

III ołtarz - na ul. Żeromskiego,

dalej ul. Dmowskiego, ul. Szkolną, ul. Sportową, do Placu Jana Pawła II,

IV ołtarz - w nowym kościele, za który odpowiedzialni są mieszkańcy bl. 20.

Msza święta po procesji będzie około 11:30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:45, a msza święta wieczorna o godz. 18:00. Bardzo prosimy o zaangażowanie się drogich Parafian z sąsiednich ulic i bloków w strojenie ołtarzy na Boże Ciało. Bardzo prosimy miłe Panie i drogich Panów o godne przygotowanie asysty liturgicznej w Boże Ciało.

Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe będą sypać kwiatki w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Bardzo prosimy dzieci o przynoszenie płatków kwiatów do sypania. Próba sypania kwiatków w procesji będzie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:00 dla wszystkich dzieci.

Podejdźmy z sercem do pięknego przygotowania do tej podniosłej uroczystości, abyśmy wyprosili potrzebne łaski dla siebie, naszych rodzin i całej Parafii. Prosimy także o udekorowanie okien przy trasie procesji eucharystycznej.

4. Procesja eucharystyczna w piątek i sobotę po Bożym Ciele będzie po Mszy Świętej o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:00.

5. W czerwcu odprawiamy codziennie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po ostatniej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 17:45. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na budowę naszego kościoła.

Panie i Panowie - Przedstawiciele naszej Parafii zbierają ofiary na budowę naszego kościoła. Bardzo proszę przyjmijcie Przedstawicieli naszej Parafii ze szczerym i otwartym sercem, abyśmy mogli kontynuować następny etap na budowie naszej pięknej bazyliki. A czeka nas wiele pracy: - zamówiliśmy zewnętrzne drzwi do zakrystii - będą odlane z brązu, a na nich płaskorzeźba św. Michała Archanioła depczącego szatana (drzwi zostały już odlane, następnie czeka nas ich instalacja do metalowej ramy);

- przygotowujemy się do zakupu granitu na posadzkę;

- pracujemy nad innymi ważnymi elementami wyposażenia naszej świątyni.

7. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 10 zł oraz miesięcznik o charakterze historycznym w cenie 15 zł... Intencje mszalne...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page