top of page

Ogłoszenia 06.12.2020

1. Dzisiaj przypada II Niedziela Adwentu. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

2. Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy bl. 19. Szczęść Wam Boże!

3. Mamy do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii w cenie 7 zł - mała świeca; 15 zł - duża świeca. Ofiary z opłatka są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

4. Wielkie Bóg zapłać św. Mikołajowi za paczki dla dzieci.

5. Prosimy o zgłaszanie wizyt księży do chorych, aby ich zaopatrzyć na Święta Bożego Narodzenia.

6. Moi Kochani! Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze adwentowe rekolekcje. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne głosi ks. Sebastian Wyrozumski - wikariusz parafii św. Stanisława BM w Wieluniu. Jutro kazania rekolekcyjne będzie głosił nasz Ks. Wikariusz, a we wtorek Słowo Boże wygłosi Ks. Proboszcz. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi świętej - kapłani będą posługiwać w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą Świętą W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami będą odprawione w porządku następującym: o godz. 09:00, 16:00 i 18:00.

7. W tym roku opłatek przyniosi do Waszych mieszkań i domów nasz pan Organista. Pan Organista będzie miał także listy na ofiary na budowę naszego kościoła. W tym roku była tylko jedna zbiórka ofiar na budowę naszej pięknej bazyliki, dlatego też przy okazji roznoszenia opłatka będzie można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na bramę do nowego kościoła. Obecnie nasz artysta wykonuje model o wymiarach rzeczywistych głównych drzwi wejściowych do naszej świątyni, które będą odlane z brązu. W oparciu o ten model zostanie wykonana forma do tego odlewu. Jesteśmy już umówienie z firmą, a nasz artysta jest bardzo zaawansowany w swojej pracy. Będą to unikatowe i oryginalne, a nade wszystko piękne drzwi do naszej bazyliki. Bardzo proszę przyjmijcie Pana Organistę ze szczerym i otwartym sercem w tym trudnym czasie. Pan Organista będzie roznosił opłatek i zbierał ofiary z zachowaniem wszystkich środków ostrożności związanych z koronawirusem, więc nie będzie z nim bezpośredniego kontaktu i będzie każdorazowo przeprowadzona dezynfekcja.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła, które obecnie w całości są przeznaczone na drzwi do nowego kościoła.

9. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 6 zł... Intencje mszalne...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page