top of page

Ogłoszenia 10.04.2022

1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

Nasza Rodzina Parafialna ma zaszczyt gościć Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego w ramach wizytacji kanonicznej.

Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00. Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:45. Dzisiaj w czasie każdej Mszy Świętej błogosławieństwo i poświęcenie palm.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ul. Krupy za dyżur liturgiczny w świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy Posmykowizny. Szczęść Wam Boże!

3. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przychodzą do kościoła w Wielki Czwartek o godz. 18:00.

4. Uroczysty obchód Triduum Paschalnego rozpoczniemy w Wielki Czwartek - Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy Świętej będziemy adorować Pana Jezusa w "ciemnicy" do godz. 22:00. Ciemnica będzie w naszej kaplicy.

W Wielki Piątek odprawimy drogę krzyżową o godz. 17:30. Następnie rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa przy grobie do godz. 22:00. Adorację będziemy kontynuować w Wielką Sobotę od godz. 09:00 przez cały dzień do godz. 22:00. Obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny od godz. 09:00 do 15:00 włącznie (co pół godziny).

W Wielką Sobotę będzie uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18:00. Na liturgię przychodzimy z paschalikami, świecami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystych i pięknych - bogatych liturgicznie obchodach Świętego Triduum Paschalnego. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa przy grobie: dorosłych, młodzież i dzieci. Niech swoją godzinę adoracji ma: młodzież, ministranci, Kółka Różańcowe, Pomocnicy Maryi Matki Kościoła. Niech każdy z nas znajdzie czas na osobiste spotkanie się z Panem Jezusem. On otwiera dla Ciebie swoje Najświętsze Serce - zdrój miłosierdzia i wszelkich łask. Ty także odpowiedz miłością i zaproś Go do swojego serca, do swojego życia, do wszystkich Twoich spraw, aby błogosławił, obdarzał potrzebnymi łaskami Twoją rodzinę.

Uroczysta Rezurekcja będzie w niedzielę o godz. 07:00. Następnie msze święte będą odprawione o godz. 10:30, 12:00 i 18:00.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym: o godz. 09:00, 10.30, 12.00 i 18:00.

Poświęcenie samochodów, motocykli oraz wszystkich pojazdów mechanicznych będzie po mszy świętej o godz. 12:00.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

6. Wielkie Bóg zapłać za posadzenie pięknych bratków przy krzyżu misyjnym.

7. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 8 zł... Intencje mszalne...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page