top of page

Ogłoszenia 21.05.2023

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:45.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bl. 8 za dyżur liturgiczny w świątyni i za ofiarę na budowę kościoła. Dyżur liturgiczny przejmują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Szczęść Wam Boże!

3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na budowę naszego kościoła.

Moi Kochani! Trwa zbiórka ofiar na budowę naszego kościoła. Bardzo proszę przyjmijcie Przedstawicieli naszej Parafii ze szczerym i otwartym sercem, abyśmy mogli kontynuować następny etap na budowie naszej pięknej bazyliki. A czeka nas wiele pracy...

- zamówiliśmy zewnętrzne drzwi do zakrystii - będą odlane z brązu, a na nich płaskorzeźba św. Michała Archanioła depczącego szatana (nasz artysta wykonał już model do odlewu, który został zabrany do odlewni);

- przygotowujemy się do zakupu granitu na posadzkę;

- pracujemy nad innymi ważnymi elementami wyposażenia naszej świątyni.

4. W najbliższą środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Msze święte będą odprawione w porządku następującym: o godz. 09:00, 17:30 i 18:00. Nabożeństwo majowe po ostatniej Mszy Świętej.

5. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się 28 maja, tj. w niedzielę za tydzień w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Bardzo prosimy osoby niezwiązane z Uroczystością I Komunii Świętej o wybór w tym dniu innej godziny Mszy Świętej. Spowiedź święta dla dzieci komunijnych oraz ich najbliższych będzie w sobotę o godz. 12:00.

6. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się 4 czerwca, tj. w niedzielę za dwa tygodnie w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00.

7. Uroczystość Bożego Ciała przypada w dniu 8 czerwca. Trasa procesji eucharystycznej w tym roku będzie następująca:

I ołtarz - na ul. Mickiewicza

II ołtarz - na ul. Kopernika

III ołtarz - na ul. Żeromskiego

IV ołtarz - w nowym kościele, za który odpowiedzialni są mieszkańcy bl. 20.

Msza święta po procesji będzie około 11:30. Bardzo prosimy o zaangażowanie się drogich Parafian z sąsiednich ulic i bloków w strojenie ołtarzy na Boże Ciało.

8. Nasza Parafia w 2025 roku będzie obchodzić jubileusz 30-lecia erygowania, W ramach przygotowania duchowego przeżyliśmy Misje Święte. W 2024 roku planujemy pielgrzymkę do Rzymu i Włoch. Chcemy, abyśmy mogli razem cieszyć się tym pięknym wyjazdem, więc warto już dziś zacząć oszczędzać na ten cel.

9. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 10 zł... Intencje mszalne..

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page