top of page

Ogłoszenia 21.11.2021

1. Dzisiaj w XXXIV Niedzielę Zwykłą przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

2. Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej. Szczęść Wam Boże!

3. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

W czasie porannej mszy świętej został poświęcony opłatek na stół wigilijny. Opłatek, tak jak w ubiegłym roku, przyniesie do Waszych mieszkań i domów nasz pan Organista. Bardzo proszę przyjmijcie Pana Organistę ze szczerym i otwartym sercem.

Planowany program roznoszenia opłatka jest następujący:

- środa od godz. 16:00 - bl. 1, bl. 2, bl. 3;

- czwartek od godz. 16:00 - bl. 4/5;

- piątek od godz. 16:00 - bl. 6, bl. 7, bl. 8;

- sobota od godz. 09:00 - bl. 9, bl. 10, bl. 11, bl. 12, bl. 13, bl. 15;

- niedziela od godz. 15:00 - bl. 16.

Pan Organista będzie roznosił opłatek z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

4. Wpisując się w tradycję postanowień, drobnych wyrzeczeń adwentowych i dobroczynności, pragniemy zachęcić parafian do pomocy dzieciom, które z różnych powodów doświadczają biedy, wykluczenia, czy odrzucenia. Nasza parafia, włączając się w ogólnopolską akcję "Paczuszka dla maluszka" przeprowadzi zbiórkę darów na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego "Dom Życia" w Częstochowie, prowadzonego przez siostry Służebniczki NMP.

Zbiórka będzie prowadzona w kościele parafialnym od I Niedzieli Adwentu do Uroczystość Trzech Króli.

Prosimy o przynoszenie darów do kościoła i pozostawienie ich pod wieńcem adwentowym. Podarunki będą regularnie zbierane i przechowywane w zamknięciu. Zgromadzone dary zostaną osobiście przekazane do ośrodka przez przedstawicieli naszej parafii.

Szczegółowe informacje o zbiórce, w tym lista potrzebnych darów znajduje się na ogłoszeniu w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii w zakładce "Aktualności".

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła, które obecnie w całości są przeznaczone na drzwi do nowego kościoła.

6. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 6 zł... Intencje mszalne...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page