top of page

Ogłoszenia 22.11.2020

1. Dzisiaj w XXXIV Niedzielę Zwykłą przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

2. Składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bl. 17 za dyżur liturgiczny w nowej świątyni, a także w kaplicy. Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy bl. 18. Szczęść Wam Boże!

3. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już mamy do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w zakrystii w cenie 7 zł - mała świeca; 15 zł - duża świeca.

4. Już mamy opłatek na stół wigilijny. W tym roku opłatek przyniesie do Waszych mieszkań i domów nasz pan Organista. Pan Organista będzie miał także listy na ofiary na budowę naszego kościoła. W tym roku była tylko jedna zbiórka ofiar na budowę naszej pięknej bazyliki, dlatego też przy okazji roznoszenia opłatka będzie można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na bramę do nowego kościoła. Obecnie nasz artysta wykonuje model o wymiarach rzeczywistych głównych drzwi wejściowych do naszej świątyni, które będą odlane z brązu. W oparciu o ten model zostanie wykonana forma do tego odlewu. Jesteśmy już umówienie z firmą, a nasz artysta jest obecnie w połowie swojej pracy. Będą to unikatowe i oryginalne, a nade wszystko piękne drzwi do naszej bazyliki. Bardzo proszę przyjmijcie Pana Organistę ze szczerym i otwartym sercem w tym trudnym czasie. Pan Organista będzie roznosił opłatek i zbierał ofiary z zachowaniem wszystkich środków ostrożności związanych z koronawirusem, więc nie będzie z nim bezpośredniego kontaktu i będzie każdorazowo przeprowadzona dezynfekcja.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła, które obecnie w całości są przeznaczone na drzwi do nowego kościoła.

6. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 6 zł... Intencje mszalne...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page