top of page

Ogłoszenia 23.04.2023

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Wielkanocna. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom szer. 4/5 (nr 1-24) za dyżur liturgiczny w świątyni. Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy szer. 4/5 (nr 25-50). Szczęść Wam Boże!

3. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 10:30.

4. Składamy wielkie Bóg zapłać za ofiary na budowę naszego kościoła.

5. Moi Kochani! Od początku maja, Panie i Panowie - Przedstawiciele naszej Parafii będą zbierać ofiary na budowę naszego kościoła. Bardzo proszę przyjmijcie Przedstawicieli naszej Parafii ze szczerym i otwartym sercem, abyśmy mogli kontynuować następny etap na budowie naszej pięknej bazyliki. A czeka nas wiele pracy...

- zamówiliśmy zewnętrzne drzwi do zakrystii - będą odlane z brązu, a na nich płaskorzeźba św. Michała Archanioła depczącego szatana (nasz artysta przygotowuje model do odlewu);

- przygotowujemy się do zakupu granitu na posadzkę;

- pracujemy nad innymi ważnymi elementami wyposażenia naszej świątyni.

6. Kochani! Mamy dla Was ważną i radosną wiadomość. Wystaraliśmy się o organy do naszego kościoła. Jest to 14-głosowy instrument firmy niemieckiej Karl Schuster zbudowany w 1960 roku dla kościoła św. Krzyża w Monachium. Z powodu remontu kościoła zostały one złożone w magazynie, ale już nie wróciły do świątyni, ponieważ tamtejsza parafia ma jeszcze drugie organy. Organy te otrzymaliśmy w formie darowizny - jako dar dla naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Donatowi Jagiełło za wielki udział w zdobyciu tego instrumentu. Organy te trzeba przejrzeć, bowiem są one rozłożone na części i spakowane; następnie odkurzyć i ewentualnie uzupełnić; dopiero złożyć i dostroić na chórze. Przedtem musimy przygotować chór... Jutro odbędzie się spotkanie z organmistrzem, aby to wszystko uzgodnić i korzystnie przeprowadzić.

7. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 10 zł... Intencje mszalne...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page