top of page

Ogłoszenia 24.03.2024

1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa - Męko Panskiej. Msze święte będą odprawione

o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17:45. Dzisiaj podczas każdej mszy świętej błogosławimy i święcimy palmy.

2. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bloku 9 za liturgiczny w świątyni.

Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy bloku 10.

Szczęść Wam Boże!

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na budowę naszego kościoła.

4. Mamy do nabycia paschaliki na liturgię światła w Wigilię Paschalną. Paschalik można nabyć za 10 złotych.

5. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania będzie dzisiaj o 10.30.

6. Młodzież przychodzi również w Wielki Czwartek na 18.00

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać jednej Pani za zrobienie palemek. Mamy z ich rozprowadzenia 244 zł na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa

9. Uroczysty obchód Świętego Triduum Paschalnego rozpoczynamy w Wielki Czwartek mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00.

Wchodzimy w klimat Wieczernika, gdzie Pan Jezus umył nogi swoim uczniom, następnie ustanowił sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. Jest to dzień kapłański.

Po mszy świętej będziemy adorować Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00. Ciemnica będzie w naszej kaplicy.

W Wielki Piątek odprawimy drogę krzyżową o 17.30. Następnie wysłuchamy opisu Męki Pańskiej, potem oddamy pokłon krzyżowi, przyjmiemy Pana Jezusa w komunii świętej, na koniec będziemy adorować Pana Jezusa przy grobie do 22.00.

W Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Pierwsze poświęcenie o 9.00, a ostatnie o 15.00. Pokarmy będziemy święcić co pół godziny.

W Wielką Sobotę będzie uroczysta Liturgia światła, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych o 18.00. Na liturgię przychodzimy ze świecami, z paschalikami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystych, pięknych i bogatych liturgicznie obchodach Świętego Triduum Paschalnego.

Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa przy grobie: dorosłych, młodzież i dzieci. Niech swoją godzinę adoracji mają: młodzież, ministranci, Koła Różańcowe, Pomocnicy Maryi Matki Kościoła, czciciele Najdroższej Krwi Pana Jezusa, rodziny z Kręgu Biblijnego.

Niech każdy z nas znajdzie czas na osobiste spotkanie się z Panem Jezusem. On otwiera dla Ciebie swoje Najświętsze Serce - zdrój miłosierdzia i wszelkich łask.

Ty także odpowiedz miłością i zaproś Go do swojego serca, do swojego życia, do wszystkich twoich spraw, aby Ci błogosławił, obdarzał potrzebnymi łaskami Twoją rodzinę.

Uroczysta rezurekcja będzie o 7.00 rano. Następne msze święte w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych będą odprawione o 10.30, 12.00 i o 18.00.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym tj. o 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00.

Poświęcenie samochodów, motocykli oraz wszystkich pojazdów mechanicznych będzie po mszy o 12.00 w drugie Święto.

10. Organizujemy wyjazd na Uroczystość Nawiedzenia Matki Bożej w Wieluniu - rozpoczęcie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji na 6 kwietnia (sobota), autokarem, który funduje Burmistrz. Można się zapisywać przez najbliższy tydzień, do Świąt.

11. Zakupiliśmy nowe organy włoskiej firmy Viscount. Są to obecnie najnowocześniejsze organy elektroniczne na rynku światowym.

Są one zamykane i osłaniane specjalną roletą.

Takie organy mają także na Jasnej Górze, kiedy msze odprawiane są na placu przed szczytem.

Nasze organy piszczałkowe, które przywieźliśmy z Monachium damy do renowacji, kiedy wykonamy najważniejsze prace w kościele, które będą wiązały się z ciągłym zakurzeniem kościoła. Wcześniej byłby to zbędny wydatek, bo gdyby uległy zakurzeniu, znowu konieczna byłaby następna renowacja.

12. Składam wielkie podziękowanie naszemu Burmistrzowi Rafałowi Drabowi za wszelką pomoc przy budowie naszego kościoła, za ciągłą życzliwość i harmonijną współpracę. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelkimi łaskami i dalej błogosławi Burmistrzowi i Jego Rodzinie.

13. Do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela i NIEDZIELA. MAGAZYN

Kommentare


bottom of page