top of page

Ogłoszenia 29.03.2026

  • 28 mar
  • 2 minut(y) czytania

Zaktualizowano: 29 mar

1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

Gorzkie żale będą o 17:45.

2. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jagiełły za dyżur liturgiczny w świątyni.

Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy ul. Wierzbowej.

Szczęść Wam Boże!

3. Mamy do nabycia paschaliki na liturgię światła w Wigilię Paschalną. Paschalik można nabyć za 10 zł.

4. Bóg zapłać za dekorację na Niedzielę Palmową.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać odważnym Parafianom za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Tomaszowi i Aleksandrze Ziębom za organizację EDK.

6. Uroczyty obchód Świętego Triduum Paschalnego rozpoczynamy w Wielki Czwartek mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00.

Wchodzimy w klimat Wieczernika, gdzie Pan Jezus umył nogi swoim uczniom, następnie ustanowił sakrament Kapłaństwa i sakrament Eucharystii.

Dziękujemy Panu Jezusowi za kapłanów i Eucharystię.

Jest to dzień kapłański.

Po mszy świętej będziemy adorować Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00. Ciemnica będzie w naszej kaplicy.

W Wielki Piątek odprawimy drogę krzyżową o 17.30 w naszym kościele. Następnie wysłuchamy opisu Męki Pańskiej, potem oddamy pokłon krzyżowi, przyjmiemy Pana Jezusa w komunii świętej, następnie będziemy adorować Pana Jezusa przy grobie do 22.00.

W Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Pierwsze poświęcenie o 9.00, a ostatnie o 15.00. Pokarmy będziemy święcić co pół godziny.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o 18.00. Na liturgię przychodzimy ze świecami-paschalikami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystych, pięknych i bogatych liturgicznie obchodach Świętego Triduum Paschalnego. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa przy grobie: dorosłych, młodzież i dzieci.

Niech swoją godzinę adoracji mają: młodzież, ministranci, Koła Różańcowe, Pomocnicy Maryi Matki Kościoła, Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa, Krąg Biblijny.

Niech każdy z nas znajdzie czas na osobiste spotkanie się z Panem Jezusem.

On otwiera dla Ciebie swoje Najświętsze Serce - zdrój miłosierdzia i wszelkich łask.

Ty także odpowiedz miłością i zaproś Go do swojego serca, do swojego życia, do wszystkich twoich spraw, aby Ci błogosławił, obdarzał potrzebnymi łaskami Twoją rodzinę. Uroczysta Rezurekcja będzie o 7.00. Następne msze święte w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych będą odprawione o 10.30, 12.00 i 18.00.

7. Poświęcenie samochodów, motocykli oraz wszystkich pojazdów mechanicznych będzie po mszy świętej o 12.00 w drugie Święto.

8. Do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela i MAGAZYN NIEDZIELA.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


©2020-hodie    Parafia bł. Michała Kozala BM, 98-355 Działoszyn, pl. Jana Pawła II 1  |  43 841 34 67

Designed with Wix.com by Tomasz Zięba <tomasz.zieba.71@gmail.com>

bottom of page