top of page

Ogłoszenia 29.11.2020

1. Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu. Msze święte będą odprawione o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

2. W tym tygodniu dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy bl. 18. Szczęść Wam Boże!

3. W tym tygodniu przypada Pierwsza Środa i Czwartek, Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa będzie w piątek od godz. 17:00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

4. W adwencie odprawiamy roraty w dni powszednie o godz. 17:30. Dzieci i młodzież kompletują układankę adwentową i zbierają dobre uczynki oraz losują Dzieciątko. Dorośli także podejmują dobre postanowienia.

5. Mamy do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii w cenie 7 zł - mała świeca; 15 zł - duża świeca.

6. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę za tydzień. Będą one trwały trzy dni: w niedzielę, poniedziałek i we wtorek. W poniedziałek będzie spowiedź rekolekcyjna. W niedzielę nauki rekolekcyjne przeprowadzi ks. Sebastian Wyrozumski - wikariusz parafii św. Stanisława BM w Wieluniu.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła, które obecnie w całości są przeznaczone na drzwi do nowego kościoła.

8. Już mamy opłatek na stół wigilijny. W tym roku opłatek przyniesie do Waszych mieszkań i domów nasz pan Organista. Pan Organista będzie miał także listy na ofiary na budowę naszego kościoła. W tym roku była tylko jedna zbiórka ofiar na budowę naszej pięknej bazyliki, dlatego też przy okazji roznoszenia opłatka będzie można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na bramę do nowego kościoła. Obecnie nasz artysta wykonuje model o wymiarach rzeczywistych głównych drzwi wejściowych do naszej świątyni, które będą odlane z brązu. W oparciu o ten model zostanie wykonana forma do tego odlewu. Jesteśmy już umówienie z firmą, a nasz artysta jest obecnie w połowie swojej pracy. Będą to unikatowe i oryginalne, a nade wszystko piękne drzwi do naszej bazyliki. Bardzo proszę przyjmijcie Pana Organistę ze szczerym i otwartym sercem w tym trudnym czasie. Pan Organista będzie roznosił opłatek i zbierał ofiary z zachowaniem wszystkich środków ostrożności związanych z koronawirusem, więc nie będzie z nim bezpośredniego kontaktu i będzie każdorazowo przeprowadzona dezynfekcja.

9. Uroczystość Świętego Mikołaja przypada w niedzielę za tydzień. Św. Mikołaj przybędzie do nowego kościoła do Was - kochane dzieci - w najbliższą sobotę o godz. 14:00. Bardzo proszę dorosłych o podtrzymanie świętej tradycji i o przygotowanie się na przyjście św. Mikołaja.

10. Do nabycia Tygodnik Katolicki - Niedziela w cenie 6 zł... Intencje mszalne...

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page