top of page

Ogłoszenia 5.05.2024

1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocy. Msze święte będą odprawione

o godzinie 09:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

2. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bloku 16 za liturgiczny w świątyni.

Dyżur liturgiczny przejmują mieszkańcy bloku 17.

Szczęść Wam Boże!

3. W maju codziennie odprawiamy nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej MaryiPanny o 18.25, a w niedzielę o 17.45. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału: dzieci, młodzież i dorosłych.

4. W czwartek 6 czerwca, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będziemy witać Matkę Bożą w kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ok. 16.30. To nawiedzenie Maryi będzie trwało jedną dobę. Dlatego konieczne jest nasze przygotowanie duchowe przez renowację misji przeprowadzonych przez o. Krzysztofa Piskorza od 2 czerwca w niedzielę do 5 czerwca włącznie.

Poza przygotowaniem duchowym trzeba przygotować odpowiedni wystrój - dekorację w naszej świątyni, przed kościołem, a także w naszych oknach, na balkonach, przed domami, wzdłuż trasy.

Będziemy przyjmować Matkę Bożą z parafii św. Jana Ewangelisty w Raciszynie. Możecie tanio nabyć różne gotowe elementy dekoracji: emblematy, chorągiewki, proporczyki na długość...

W związku z Nawiedzeniem zapraszamy na spotkanie: Krąg Biblijny, Kółka Różańcowe, Pomocników Maryi Matki Kościoła, Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa, Radę Parafialną dzisiaj po mszy świętej o 12.00.

5. Przedstawiciele naszej Rodziny Parafialnej - Panie i Panowie zbierają ofiary na budowę naszego kościoła. Jest to pierwsza zbiórka ofiar na budowę naszej świątyni w tym roku. Będą to dobrowolne ofiary wpisane na specjalnie przygotowane listy z pieczęcią parafialną i podpisem Proboszcza. Listy te, podobnie jak i te z ubiegłych lat pozostaną w archiwum parafii. Bardzo proszę przyjmijcie Przedstawicieli naszej Parafii ze szczerym i otwartym sercem, abyśmy mogli kontynuować następny etap na budowie naszej pięknej bazyliki. A czeka nas wiele pracy...

6. Zamówiliśmy zewnętrzne drzwi do prezbiterium (od strony wschodniej). Będą one odlane z brązu. Będzie na nich płaskorzeźba dwóch największych Polaków, św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z mszy świętej na rozpoczęcie pontyfikatu Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie.

Wszyscy kardynałowie po Komunii Świętej podchodzą do Papieża Polaka siedzącego na tronie, klękają przed nim i całują pierścień rybaka na jego palcu - oddają mu homagium.

Kiedy podchodzi Prymas Wyszyński - nasz papież wstaje i pochyla się, prawie klęka przed nim i obejmuje Go, a on przed Ojcem Świętym i tak trwają w braterskim przytuleniu.

Wydarzyło się to 22 października 1978 roku.

W czasie homilii Papież wypowiedział do wszystkich słowa: "Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrytusowi!"

Artysta - rzeźbiarz już wykonał model z gliny.

Zamówiliśmy świetlik od strony północnej naszego kościoła.

Firma zrobiła już według projektu model z drewna, który był przymierzany na budowie.

Świetlik będzie wykonany ze szkła I aluminium o specjalnych właściwościach - o wyjątkowej wytrzymałości.

Wykonaliśmy także projekt placu - koła przedwejściem do kościoła.

Chodzi o granit, jego kolor, sposób ułożenia...

Będzie ułożony z granitu napis: Ja jestem dobrym pasterzem, (wpisany w koło), bedzie duża ryba - znak pierwszych chrześcijan i grecki napis ΙΧΘΥΣ (ichtis).

Jesteśmy w trakcie wykonywania projektu instalacji elektrycznej wnętrza naszego kościoła.

Pracujemy także nad innymi ważnymi elementami wyposażenia naszej świątyni.

7. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała.

Trasa procesji eucharystycznej w tym roku będzie następująca:

I ołtarz - ul. Sadowska

II ołtarz - ul. Obrony Narodowej

III ołtarz - ul. Grunwaldzka

IV ołtarz - w nowym kościele (Mieszkańcy bloku 15)

Msza święta po procesji bedzie około 11:30.

Bardzo prosimy o zaangażowanie się drogich parafian z sąsiednich ulic i bloków w strojenie ołtarzy na Boże Ciało.

8. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii będzie 19 maja tj. w niedzielę za dwa tygodnie w czasie mszy świętej o 12.00.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie w niedzielę za tydzień po mszy świętej o 12.00.

9. Do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela oraz NIEDZIELA. MAGAZYN.

Comments


bottom of page