top of page

Poświęcenie drzwi wejściowych10 kwietnia 2022r. przebywający z wizytą kanoniczną w naszej parafii ks. bp dr Andrzej Przybylski dokonał uroczystego poświęcenia nowo zamontowanych drzwi wejściowych do Kościoła parafialnego.Obchody Niedzieli Palmowej rozpoczęły się w tym roku w wyjątkowy sposób. Tuż przed pierwszą tego dnia Eucharystią miało miejsce uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie drzwi wejściowych do nowego kościoła. Ksiądz biskup procesyjnie wprowadził Lud Boży przez bramę świątyni, nawiązując do symboliki upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.


Tego dnia odbyło się pierwsze otwarcie Kościoła dla wiernych i pierwsza Eucharystia po zamontowaniu nowych, pięknych drzwi świątyni. Wprowadzenie parafian do Domu Bożego przez biskupa i kapłanów pięknie komponuje się z głównym motywem ornamentyki części frontowej, przedstawiającej Jezusa - dobrego pasterza, stojącego na czele stada owieczek. Od wewnątrz drzwi zdobione są tablicami Dekalogu, mającymi przypominać wiernym o ich zobowiązaniach, a jednocześnie o związanych z nimi Bożych obietnicach.


Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.


Comentarios


bottom of page