KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W naszej rodzinie parafialnej działają trzy Kółka Różańcowe, które zawiązały się na początku istnienia parafii. Zelatorkami kółek są Panie:

• Zofia Karaś (I KŻR),

• Zofia Hałaczkiewicz (II KŻR),

• Danuta Bociąga (III KŻR).

Każde Koło Żywego Różańca składa się z 20 osób i nazywa się Różą. Każdy członek Róży odmawia codziennie tylko jedną tajemnicę różańca świętego. W ten sposób, chociaż każdy odmawia tylko jedno „Ojcze nasz”, dziesięć „Zdrowaś Maryjo” i jedno „Chwała Ojcu”, ma zasługę taką samą, jakby cały różaniec odmówił. To dlatego, że cała Róża, z 20 osób złożona, rzeczywiście odmawia cały Różaniec.

Żywy różaniec to również ofiarowanie komuś pięciu minut swojego życia. Tyle trwa odmówienie jednej dziesiątki. Matka Boża prosi o odmawianie różańca świętego we wszystkich swoich objawieniach.