top of page

Procesja Bożego Ciała

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, w 2022 roku wierni z parafii bł. Michała Kozala w Działoszynie wraz z duszpasterzami wzięli udział w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, uświetniając tym samym uroczystość Bożego Ciała. 16 czerwca ulice naszego miasta wypełniły się wiernymi, kroczącymi za Najświętszym Sakramentem.Trasa procesji eucharystycznej obejmowała:

  • I ołtarz - na ul. Wierzbowej przy posesji p. Panków i Ziębów,

  • II ołtarz - na ul. Sikorskiego przy posesji p. Tasarzów i Koniecznych,

  • III ołtarz - na ul. Szkolnej przy posesji p. Tkaczyńskich i Pułków,

  • IV ołtarz - w nowym kościele, przygotowany przez mieszkańców bl. 19.


Najważniejszym przekazem i motywem przewodnim słowa wygłoszonego przez duszpasterzy do wiernych było osobiste nawrócenie przez powrót do fizycznego uczestnictwa w Eucharystiach i nabożeństwach.

Czas pandemii osłabił gorliwość Dzieci Bożych w codziennym praktykowaniu wiary i odsunął ich od Kościoła. Jednak, jak podkreślali Kapłani, w żaden sposób nie da się zastąpić osobistego spotkania ze Zbawicielem na Mszy Świętej, a przyjmowanie Pana Jezusa w Eucharystii jest konieczne dla zbawienia człowieka.


Msze święte w intencji ofiarodawców:

  • I ołtarza - 11.09.2022 r. godz. 12:00;

  • II ołtarza - 21.08.2022 r. godz. 18:00;

  • III ołtarza - 28.08.2022 r. godz. 10:30;

  • IV ołtarza - 07.08.2022 r. godz. 18:00.

 

Poniżej zamieszczona została galeria zdjęć z procesji i Eucharystii:Comments


bottom of page