Peregrynacja obrazu Matki Bożej 6 VI 2024

Przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Bożej 06.06.2024

W naszej parafii pełną parą trwają przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który zawita do nas 6 czerwca, czyli już za niecałe cztery tygodnie. Wcześniej, 30 maja w Boże Ciało udamy się wraz z Najświętszym Sakramentem procesją ulicami miasta, a w dniach 2-5 czerwca będziemy przeżywać renowację Misji Parafialnych.

Poszukujemy osób chętnych do włączenia się zarówno w przygotowania do uroczystości, jak i do pomocy w ramach wielu różnych funkcji i wydarzeń, które będą miały miejsce przez całą oktawę Bożego Ciała!

Jest naprawdę wiele do zrobienia i wiele funkcji do obstawienia, dlatego dosłownia każda para rąk chętnych uświetnić te uroczystości jest na wagę złota!

Pamiętajmy, że takie wydarzenie ma miejsce raz na ponad 40 lat, dla wielu z nas może to być jedyna taka okazja w życiu, żeby ugościć Maryję w naszym duchowym domu, świątyni i całej parafii!

Zapraszamy do włączenia się między innymi:

• schola, śpiew w czasie rekolekcji i/lub peregrynacji (młodzież i dorośli, kobiety i mężczyźni) kontakt: 517 965 415 (p. Renata) najbliższa próba: piątek 17 maja, g. 19:00

• noszenie obrazu i sztandarów w czasie procesji (ok. 15 mężczyzn) kontakt: 663 435 641 (p. Tomasz)

• transport i mocowanie flag na trasie przejazdu obrazu kontakt: 604 475 033 (p. Andrzej)

• chęć pomocy/udziału w dowolnej innej formie kontakt z p. Tomaszem lub p. Renatą

Osoby pragnące złożyć ofiarę na kwiaty do wystroju wnętrza Kościoła proszone są o kontakt osobisty z p. Beatą Panek lub telefonicznie z p. Tomaszem.

Najbliższe spotkanie organizacyjne:

niedziela 19 maja, godzina 19:00 w kaplicy, zapraszamy wszystkich!

Ramowy plan Peregrynacji obrazu Matki Bożej:

• czwartek, 6.06, godz. 17:00

• procesyjne wyjście do przywitania obrazu Matki Bożej

• przyjęcie obrazu MB i procesyjne wprowadzenie do Kościoła

• Eucharystia

• czuwanie modlitewne do północy

• piątek, 7.06, godz. 0:00

• Eucharystia o północy + różaniec

• czuwanie modlitewne do rana

• piątek, 7.06, godz. 6:00

• godzinki

• Eucharystia poranna