top of page

Raport parafialny Synod 2021-23Zgodnie z wolą papieża Franciszka i z błogosławieństwem biskupów, na przełomie lutego i marca 2022r. odbyły się w naszej parafii trzy spotkania konsultacyjne z udziałem wiernych.Proboszcz zaprosił do udziału w dialogu członków wspólnot parafialnych oraz każdą osobę zainteresowaną losem Kościoła.


Pierwsze dwa zebrania synodalne poruszały tematykę Komunii i Uczestnictwa, ostatnie zaś poświęcone było Misji Kościoła. Głównym punktem każdego z tych spotkań był dialog w obrębie zadanych (w formie otwartych pytań) tematów. Mimo to, iż rozmowy trwały długo i kończyły się w późnych godzinach wieczornych, nikt nie był tym faktem zmartwiony. Przeciwnie, dyskusje przebiegały w przyjaznej atmosferze, co pozwoliło wielu osobom otworzyć się i podzielić bardzo osobistymi przemyśleniami.


Owocem spotkań jest parafialny raport synodalny, który jest dostępny na naszej stronie internetowej wraz z innymi dokumentami i odnośnikami do oficjalnych stron poświęconych Synodowi.


Zachęcamy do przeczytania raportu i zapoznania się z celami Synodu:


コメント


bottom of page